Parafia p.w. Świętego Wojciecha
w Lidzbarku

Życzenia Wielkanocne Księdza Biskupa

Sobota, 11 Kwiecień 2020 r.

Życzenia Wielkanocne Księdza Biskupa

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!

W tym roku Wielki Post stał się dla nas czasem wyrzeczenia i pokuty. Epidemia pokazała nam jak kruche jest ludzkie zdrowie i życie. Wszyscy zostaliśmy wyprowadzeni na pustynię i zaproszeni najpierw do przemyślenia naszej hierarchii wartości, a następnie wezwani do nawrócenia. Wielki Post przeżyliśmy odcięci od Eucharystii i bez obecności w świątyniach, ale nasze domu i rodziny stały się dla wielu miejscem intensywnej modlitwy. Bardzo dziękuję za odpowiedzialną postawę i świadectwo wiary w budowaniu domowego Kościoła! Jestem wdzięczny za Waszą pamięć o parafiach i przyjmowanie ze zrozumieniem uciążliwych ograniczeń. Dla każdego z nas: duszpasterzy, osób konsekrowanych i wiernych świeckich ten czas był trudny, smutny i pełen zamyślenia! Jednak przezwyciężenie epidemii wiąże się ze współpracą, wzajemną pomocą oraz odpowiedzialnością. Proszę o dalszą modlitwę za wstawiennictwem bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona harcerzy i opiekuna chorych, o ustanie epidemii oraz o siły, zdrowie i odwagę dla Służby Zdrowia i wszystkich zaangażowanych w walkę z wirusem. Pamiętajmy, że agresja, spory, szerzenie niesprawdzonych informacji oraz tworzenie teorii spiskowych nie pomagają w przezwyciężeniu trudności, a tylko jeszcze bardziej zatruwają naszą codzienność.

Tegoroczne Święta Wielkanocne również przeżywamy upodobnieni do Chrystusa dźwigającego krzyż – ogołoceni z tego, co kochamy i co dla nas ważne. Niech będą one także czasem, w którym będziemy podobni do Jezusa w Jego miłości, solidarności z samotnymi i potrzebującymi. Niech Chrystus Zmartwychwstały, który pokonał grzech i śmierć obdarzy nas nadzieją, pokojem serca i zaspokoi nasz głód Boga i pragnienie bliskości drugiego człowieka!

Życzę wytrwałości i odwagi, aby nam się udało przezwyciężyć epidemię i byśmy mogli w zdrowiu wrócić do normalnego życia – rodzinnego, społecznego i parafialnego. Niech nasze domy, po ustaniu zagrożenia, znów wypełni radość spotkania z bliskimi, a nasze świątynie niech ożyją dzięki wspólnotowej modlitwie!

bp Wiesław Śmigiel

Biskup Toruński

7.30,  9.00,  10.30 - z udziałem dzieci, 12.30 - Suma,  17.00

Kaplica we Wlewsku 11.30

7.30,  8.30,  17.00

"Święta zniesione"

7.30,  9.00,  11.00,  17.00

Spowiedź codziennie przed każdą mszą św.

CZYNNE:
Poniedziałki, Czwartki i Soboty 9:00-10:00

Wtorki 16.00 - 17.00

Roraty - w dni powszednie o 7.00 i o 17.00

Różaniec - codziennie o 7.00 oraz w środy o 8.00 i w niedziele o 16.30,

Różaniec w intencji powołań - w czwartki o 16.30 (  w kaplicy),

Nabożeństwa majowe -  w niedziele, święta i piątki o 16.30, w pozostałe dni o godz. 17.00

Nabożeństwa czerwcowe - w niedziele, święta i piątki o 16.30, w pozostałe dni o godz. 17.00

Nowenna do M B N P - w środy o 8.30,

Koronka do Miłosierdzia Bożego - w piątki o 16.30,

Nabożeństwo do św. Wojciecha - 23 dzień miesiąca po mszy św. o 7.30,

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP - pierwsze soboty miesiąca po mszy św. o 7.30,