Parafia p.w. Świętego Wojciecha
w Lidzbarku

Odpust Nawiedzenia NMP w Lubawie - Lipach. Program Uroczystości.

Niedziela, 23 Czerwiec 2019 r.

Odpust Nawiedzenia NMP w Lubawie - Lipach. Program Uroczystości.

50. ROCZNICA KORONACJI FIGURY MATKI BOŻEJ LIPSKIEJ

Drodzy bracia duchowni, osoby konsekrowane, umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!

Od wieków wierni licznie pielgrzymują do Matki Bożej z Lip k. Lubawy, aby w tym sanktuarium razem z Maryją przez Jezusa Chrystusa powierzyć Bogu wszystkie swoje sprawy. Kult Matki Bożej Lipskiej zatacza coraz szersze kręgi i znacznie przekracza granice diecezji toruńskiej, a wiernych otwiera na słowo Boga, przynagla do nawrócenia, prowadzi do sakramentów oraz umacnia w chrześcijańskim życiu. Każdego roku do Lip przybywają małżonkowie, całe rodziny, dzieci i młodzież, starsi, chorzy, samotni i potrzebujący! Wszyscy spieszą ze swoimi intencjami do troskliwej i wrażliwej Matki, by otworzyć się i doświadczyć Miłości Boga!

W tym roku mija 50 lat od ukoronowania papieskimi koronami figury Matki Bożej z Lip. Ceremonii koronacji dokonał przed laty Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, a towarzyszył Mu m.in. bp Kazimierz Józef Kowalski, Biskup Chełmiński. Bardzo podniośle i radośnie świętowano również 25. lecie koronacji, którym przewodniczył kard. Józef Glemp, Prymas Polski.

W tym roku dopisujemy nową jubileuszową kartę, a przede wszystkim chcemy po raz kolejny wyrazić naszą miłość i zaufanie do Matki Bożej. Dlatego bardzo serdecznie zapraszam duchownych, osoby konsekrowane i wiernych świeckich na 50. lecie koronacji figury Matki Bożej do Sanktuarium w Lipach-Lubawie. Sumie Odpustowej, 2 lipca br., o godz. 10.30, przewodniczyć będzie oraz wygłosi homilię abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

Jeszcze raz zapraszam do wspólnego świętowania, by razem z Maryją wyśpiewać radosny hymn: „Wielbi dusza moja Pana…”!

Wasz biskup Wiesław

bp Józef Szamocki

Wikariusz Generalny

Program Uroczystości:

1 lipca ( poniedziałek)

15.00   Uroczyste Nieszpory o NMP w Farze. Procesja z figurą Matki Bozej do Sanktuarium w Lipach.

16.00   SUMA  ODPUSTOWA z udziałem J.E. Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Blogosławieństwo dzieci.

19.30   Msza św. z udziałem rolników i robotników.

20.30   Czuwanie modlitewne z udziałem zespołów wokalnych i instrumentalnych.

22.30   Droga Krzyżowa ze świecami.

24.00   Msza sw. o NMP "O północy". Czuwanie przy figurze Matki Bożej.

2 lipca ( wtorek)

6.30   Godzinki ku czci NMP.

7.00   Msza św.

9.00   Liturgia pokutna.

10.30   SUMA ODPUSTOWA z udziałem J.E. Prymasa Polski Arcybiskupa Wojciecha Polaka.

15.00   Msza św. z udziałem kierowców. Poświęcenie pojazdów.

16.30   Nieszpory o NMP i procesja z figurą Matki Bożej do Fary.

18.00   Msza św. w Farze.

3 lipca ( środa)

10.00   Msza św. w Farze z udziałem chorych, służby zdrowia i wszystkich opiekujących się chorymi.

7.30,  9.00,  10.30 - z udziałem dzieci, 12.30 - Suma,  17.00

Kaplica we Wlewsku 11.30

7.30,  8.30,  17.00

"Święta zniesione"

7.30,  9.00,  11.00,  17.00

Spowiedź codziennie przed każdą mszą św.

CZYNNE:
Poniedziałki, Czwartki i Soboty 9:00-10:00

Wtorki 16.00 - 17.00

Roraty - w dni powszednie o 7.00 i o 17.00

Różaniec - codziennie o 7.00 oraz w środy o 8.00 i w niedziele o 16.30,

Różaniec w intencji powołań - w czwartki o 16.30 (  w kaplicy),

Nabożeństwa majowe -  w niedziele, święta i piątki o 16.30, w pozostałe dni o godz. 17.00

Nabożeństwa czerwcowe - w niedziele, święta i piątki o 16.30, w pozostałe dni o godz. 17.00

Nowenna do M B N P - w środy o 8.30,

Koronka do Miłosierdzia Bożego - w piątki o 16.30,

Nabożeństwo do św. Wojciecha - 23 dzień miesiąca po mszy św. o 7.30,

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP - pierwsze soboty miesiąca po mszy św. o 7.30,