Komunikat biskupa toruńskiego

w związku z nominacją ks. prał. Tymona Chmieleckiego
na nuncjusza apostolskiego w Gwinei i Mali

Z ogromną radością przyjąłem wiadomość, że Ojciec Święty Franciszek mianował ks. prałata dr. hab. Tymona Chmieleckiego, kapłana naszej diecezji, posługującego w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, nuncjuszem apostolskim w Gwinei i Mali, wynosząc go jednocześnie do godności arcybiskupa tytularnego Tre Taverne.
Dla diecezji toruńskiej przyjęcie przez jej kapłana święceń biskupich to wyróżnienie i radość. Mając jednak świadomość odpowiedzialności, jaka spoczywa na ks. Tymonie Chmieleckim, polecam go Bogu na modlitwie i proszę dla niego o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy, patronki diecezji toruńskiej.
Zwracam się do Was, drodzy kapłani, osoby konsekrowane i wierni świeccy, o modlitewne wsparcie Arcybiskupa Nominata. Niech Pan obdarza go potrzebnymi łaskami w odpowiedzialnej i wymagającej służbie Stolicy Apostolskiej i wiernym Kościoła w Gwinei i Mali.